Kalkulator kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy – kalkulator

Zakup samochodu często wymaga od nas zaciągnięcia w banku kredytu, szczególnie, jeśli zamierzamy kupić samochód nowy, prosto z salonu. Banki posiadają bardzo zróżnicowane oferty na kredyt samochodowy i są one zależne od wartości pojazdu, wieku pojazdu, czy nawet miejsca zakupu. Ofert jest tak dużo na Polskim rynku, że naturalnie szukamy pomocy. Kredyt samochodowy kalkulator został stworzony dla Ciebie by pomóc podjąć Tobie decyzję.

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Warunki udzielania kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy udzielany jest przez banki w złotówkach lub walucie obcej. Okres kredytowania to maksymalnie 10 lat. O kredyt samochodowy mogą ubiegać się osoby fizyczne, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Kredytowane są samochody osobowe, ciężarowe, motory, ale również jachty, żaglówki czy skutery. Banki finansują nawet do 100% wartości samochodu, jednak oprocentowanie kredytu może różnić się, w zależności od tego, czy samochód jest nowy, czy używany.

Pieniądze uzyskane w kredycie samochodowym przeznaczane mogą być nie tylko na pokrycie kosztów zakupu pojazdu, ale też kosztów rejestracji go w Polsce, jeśli jest to samochód sprowadzany zza granicy.

Możemy starać się o kredyt samochodowy na pojazd kupiony w salonie, komisie, u dealera lub nawet u osoby fizycznej. Przy wyborze banku, w którym chcemy zaciągnąć kredyt, powinniśmy zwrócić uwagę na okres kredytowaniawysokość oprocentowania, a także na to, jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia umowy kredytowej.

Osoba, która ubiega się o kredyt samochodowy, powinna przede wszystkim posiadać zdolność kredytową i udokumentowane źródło dochodu. Wystarczy więc, zaświadczenie o zarobkach, oraz dwa dowody tożsamości ze zdjęciem.

Ze względu na dużą konkurencję, banki starają się minimalizować formalności, jednak pewne dokumenty nadal kredytobiorca jest zobowiązany przedstawić do banku.

Nie trzeba uiszczać wkładu własnego, jednak niektóre banki oczekują od kredytobiorcy poręczenia. Jako zabezpieczenie kredytu bank może oczekiwać od kredytobiorcy przepisania własności pojazdu wraz z cesją praw z polisy AC na bank.

Nauczmy się obsługiwać kredyt samochodowy kalkulator

Każdy kredyt to poważna decyzja i nie powinniśmy podejmować jej pochopnie. Co prawda dzięki kredytowi możemy zrealizować własne marzenie o własnym samochodzie, ale pamiętajmy, gdy mamy podjąć tak ważną decyzję musimy wybrać mądrze i nie dać się nabrać na sztuczki marketingowe. Pamiętaj, że zły kredyt będzie Tobie ciążył przez wiele lat – dlatego musisz porównać mnóstwo szczegółowych wiadomości.

Kredyt samochodowy może mieć dużą rozpiętość w zależności od tego czy np. planujesz kupno samochodu nowego czy używanego, dlatego też potrzebujesz doskonałego źródła sprawdzonych informacji. Tak więc jak najłatwiej porównać ofertę kilkunastu banków?

Warto skorzystać z takiego narzędzia jak kredyt samochodowy kalkulator, który jest źródłem najpewniejszych danych dotyczących kredytów samochodowych oferowanych przez niemal wszystkie liczące się banki. Co ważne nie wymaga on osobistego stawiennictwa w oddziale banku, tylko można zrobić to w zaciszu domowym.

Jak działa kredyt samochodowy kalkulator? Pierwszy krok — najpierw należy podać kilka kluczowych informacji, takich jak kwota kredytu, a także okres kredytowania. Kalkulator został w taki sposób skonstruowany, żeby dostarczyć maksymalną ilość potrzebnych Tobie informacji, w bardzo użytecznej formie.

Krok drugi to możliwość porównania, co się stanie z wielkością kredytu samochodowego przy różnych walutach kredytu samochodowego. Tak więc mamy cztery waluty do wyboru, są nimi: dolar amerykański, euro, frank szwajcarski i funt brytyjski.

Raty malejące

Co się stanie, gdy wciśniemy oblicz? Kalkulator automatycznie poda nam dane w dwóch tabelkach. Pierwsza zatytułowana „wyniki – raty malejące” i jak sama nazwa wskazuje, są to dane dotyczące kredytu samochodowego z ratami malejącymi.

Rata malejąca oznacza tyle, że spłata kredytu spada z miesiąca na miesiąc, a co za tym idzie koszty odsetek co miesiąc są również mniejsze. Widoczne jest to w różnicy pomiędzy pierwszą ratą podaną w tabeli, a ostatnią ratą.

Zwróćmy również uwagę na różnicę w całkowitym koszcie kredytu dla kredytu w złotówkach i w walucie. Zrób doświadczenie! Im dłuższy okres kredytowania wybierzesz, tym różnica pomiędzy całkowitym kosztem kredytu w złotych i w walucie będzie się zwiększać.

kredyt samochodowy kalkulator: Raty malejące

Raty stałe

Jak widzimy w ratach stałych przez cały okres kredytowania są one równe. Oznacza to, że na początku spłacać będziemy więcej odsetek. Z czasem część odsetkowa naszej raty będzie maleć, a rosnąć będzie część kapitałowa.

Jak widać po tej pierwszej wstępnej analizie narzędzie jakim jest „kredyt samochodowy kalkulator” jest przydatne. W bardzo prosty sposób pokazuje jak będzie kształtował się nasz kredyt na przestrzeni całego okresu.

kredyt samochodowy kalkulator: Raty stałe

Zamieszczone wykresy obrazują kredyt na 10 000 zł, spłacany w ciągu jednego roku. Zwróć proszę uwagę na zasadniczą różnicę, która jest widoczna już przy tak niskiej kwocie kredytu i krótkim czasie spłaty. Przy ratach malejących od początku spłacać będziesz więcej kapitału. To właśnie między innymi ta drobna różnica powoduje, że kredyt z ratami stałymi jest droższy od tego z ratami malejącymi.

Porównanie kredytów samochodowych

Ostatnim elementem naszego kalkulatora jest porównanie trzech najlepszych kredytów samochodowych. Tutaj możesz zwrócić uwagę nie tylko na wysokość raty, ale na to jak kształtuje się RRSOwysokość prowizji ,jaką bank pobierze za udzielenie nam kredytu czy wysokość oprocentowania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *