Pieniądze w portfelu

Kredyt konsolidacyjny — kalkulator

Spłacanie kilku kredytów w kilku bankach po pewnym czasie staje się bardzo uciążliwe, tym bardziej, jeśli wpłaty dokonujemy w placówce banku. Różne oprocentowania, wysokości rat, kilka terminów i miejsc spłat na każdy z nich często stają się przyczyną tego, że decydujemy się na kredyt konsolidacyjny, który pozwoli nam na spłatę kredytów zaciągniętych w innych bankach w bardzo prosty i przystępny sposób w jednym miejscu. Skorzystaj z naszego kalkulatora, by uzyskać jak najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.

Na co możemy przeznaczyć kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to kredyt, dzięki któremu płacimy raty tylko w jednym banku i w jednym terminie. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na spłatę zobowiązań w innych bankach z tytułu kredytów konsumpcyjnych, a w tym linii odnawialnych, kredytów samochodowych, mieszkaniowych czy kart kredytowych. O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się każdy, kto posiada zdolność kredytową. Banki najczęściej pobierają prowizję od przyznania kredytu.

Waluta kredytu

Kredyt konsolidacyjny może być udzielony w złotówkach lub walucie obcej, ale jeśli zdecydujemy się na polską walutę, a w miarę spłaty zobowiązania, będziemy chcieli zmienić ją na inną, zostanie pobrana prowizja od pozostałej kwoty spłaty, która może sięgać nawet paru procent. Natomiast przy przewalutowaniu z waluty obcej na PLN zazwyczaj banki nie pobierają opłat.

Czasami zdarza się, że osiągamy nagły przypływ gotówki i wtedy chcemy wcześniej spłacić kredyt. W tym przypadku należy zwrócić uwagę czy nie poniesiemy dodatkowych opłat za taką czynność.

Zabezpieczenie kredytu

Jako zabezpieczenie na kredyt konsolidacyjny przeznacza się najczęściej hipotekę na nieruchomości, ubezpieczenie kredytu, poręczycieli, czy weksel in blanco. (więcej o zabezpieczeniach kredytu) Klient może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny nawet na 30 lat, przy zachowaniu rat równych lub malejących. Ciekawą opcją jest możliwość częściowego wykorzystania kredytu konsolidacyjnego na dowolny cel.

Dzięki dłuższemu okresowi kredytowania, niż kredyty konsumpcyjne, kredyt konsolidacyjny gwarantuje niższe miesięczne raty, co tak bardzo nie obciąża kieszeni i często staje się decydującym argumentem za takim rodzajem kredytowania.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego jest narzędziem prostym w obsłudze. W pierwszym kroku musimy podać najistotniejsze dane. Musimy wiedzieć, ile i jakie kredyty chcemy skonsolidować w jeden. Tak więc po kolei wpisujemy nasze zobowiązania, uwzględniając przy tym jaki jest rodzaj kredytu, jaka jest miesięczna wysokość raty oraz okres kredytowania, no i oczywiście wysokość oprocentowania.

Gdy wpiszemy wszystkie kredyty jakie posiadamy, musimy wybrać okres spłaty kredytu konsolidacyjnego czyli określić w jakim czasie spłacimy jeden kredyt konsolidacyjny. Doświadczenie! Zwróć proszę uwagę, że im dłuższy okres kredytowania wybierasz, tym oferta staje się mniej korzystna.

Gdy wciśniemy „oblicz” po prawej stronie pojawią się nasze wyniki. Twoje obecne kredyty to podsumowanie wysokości Twoich kredytów i wysokości raty jaka płacisz miesięcznie. Wyniki — konsolidacja kredytów – To wysokość kredytu skonsolidowanego, oprocentowanie tego kredytu, długość trwania kredytu. Najważniejsza jest jednak wysokość raty po konsolidacji.

Jak widzisz proste narzędzie, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego daje nam możliwość szybkiego przekonania się czy zabieg konsolidacji jest dla nas opłacalny.

Gdy już stwierdzimy, że tak pod wynikami zawsze wyświetlają się trzy najbardziej atrakcyjne oferty na rynku. Warto głębiej się z nimi zapoznać i skontaktować się z doradcą.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *