Mieszkanie - rzut kuchni

Kalkulator zdolności kredytowej dla hipoteki

Kalkulator zdolności kredytowej. Poniżej znajduje się kalkulator zdolności kredytowej. Jakie są jego zalety, czy warto jest w ogóle stosować narzędzia typu kalkulatory? Można by się zastanawiać czy tak istotną decyzję, którą podejmujemy w sprawie sfinansowania zakupu nieruchomości można podjąć w domu, jak więc można się przygotować do takiego kredytu?

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej

Wcześniej zadaliśmy sobie ważne pytania, na które czas odpowiedzieć. W zasadzie odpowiedź narzuca się sama. Jak najbardziej TAK! Warto, a wręcz należy korzystać z narzędzi jakimi są kalkulatory a w tym przypadku jaki jest kalkulator zdolności kredytowej.

Co otrzymujemy korzystając z kalkulatorów kredytowych online? Przede wszystkim spokój, możliwość zapoznania się z ofertami wielu banków w jednym miejscu i porównanie tych ofert bez konieczności biegania po oddziałach. Po wstępnej analizie naszej zdolności kredytowej możemy łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie: „na jaki kredyt nas stać?”

Kalkulator zdolności kredytowej

Do tego typu analiz wykorzystujmy właśnie kalkulatory kredytów. Kalkulator pokaże nam wysokość raty kredytu, z którym przecież zostaniemy na wiele lat. Może decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, nie jest jeszcze takim problemem w sensie zobowiązania na lata, ale diametralnie zmienia się to w przypadku kredytu hipotecznego, który jest niejednokrotnie najważniejszym finansowym zobowiązań w naszym życiu.

Warto więc poświęcić tych kilka minut, żeby zrobić sobie takie zestawienie i za pomocą tej strony zostawić formularz kontaktowy do doradcy. Kontakt jest zawsze bezpłatny i niezobowiązujący.

Nie decydujmy pochopnie o tak istotnej sprawie, korzystajmy z dostępnych narzędzi.

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

Jak każdy inny przez nas prezentowany kalkulator, kalkulator zdolności kredytowej jest równie łatwy w obsłudze. Zaczynamy od podania dochodu netto całego gospodarstwa. Dochód netto, jest dochodem jaki otrzymujemy na konto po odciągnięciu wszystkich zobowiązań podatkowo – ubezpieczeniowych. Przez sformułowanie całe gospodarstwo mamy na myśli osoby wspólnie prowadzące gospodarstwo domowe.

Następnie wpisujemy do kalkulatora ilość osób w gospodarstwie, uwzględniając również osoby niezarabiające, na przykład dzieci. Wpisujemy sumę miesięcznych rat kredytowych czyli wszystkich raty kredytów gotówkowych, samochodowych oraz rat za sprzęt RTV i AGD oraz sumę innych miesięcznych zobowiązań, czyli to wszystko, co nie jest ratą kredytu ani stałymi wydatkami na utrzymanie.

Kolejnym etapem jest wypełnienie miesięcznych wydatków na utrzymanie. Większość banków jako minimalną kwotę przyjmuje 600 zł na osobę. Ostatnie pole do wypełnienia, to suma limitów na kartach kredytowych. Przed zaciągnięciem kredytu warto rozważyć ewentualną spłatę kart kredytowych bądź też ich likwidację w celu podwyższenia podwyższyć zdolności kredytowej.

Na końcu pozostaje suwakami ustawić okres kredytowania oraz oprocentowanie, następnie wciskamy oblicz i już gotowe. Wynikiem obliczeń są dwie bardzo istotne liczby: maksymalna możliwa rata oraz nasza zdolność kredytowa. Pierwsza liczba wskazuje nam na jak wysoka ratę możemy sobie pozwolić, natomiast zdolność kredytowa określa na jak wysoki kredyt możemy liczyć w banku.

Mam zdolność kredytową i co dalej?

To dobre pytanie, ponieważ jak obrazuje nasza infografika zdolność kredytowa to dopiero początek długiej i nierzadko dość wyboistej drogi do osiągnięcia kredytu hipotecznego.

Kalkulator zdolności kredytowej — mamy zdolność kredytową i co dalej?

Cała droga jaką przebędziemy z bankiem, to osiem głównych kroków, które szczęśliwie kończy podpisanie umowy kredytowej. Przypomnijmy sobie te kroki:

  1. Zdolność kredytowa
  2. Poszukiwanie nieruchomości
  3. Poszukiwanie kredytu hipotecznego
  4. Umowa przedwstępna
  5. Złożenie wniosku kredytowego
  6. Rzeczoznawca
  7. Podpisanie umowy kupna nieruchomości
  8. Podpisanie właściwej umowy kredytowej

W takim razie do dzieła – zbadajmy zdolność kredytową, a potem znajdźmy najlepszy kredyt hipoteczny.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *