Kalkulator RRSO i kosztów kredytu

Kalkulator RRSO. Jakiej wiedzy dostarczają nam kalkulatory kredytowe? Kalkulator kredytowy oraz kalkulator RRSO – czyli inaczej kalkulator zdolności kredytowej to narzędzia do szybkiego wyliczenia zdolności kredytowej, kosztów kredytu, raty kredytu. Umożliwia on wyszukanie najkorzystniejszej oferty kredytowej na rynku bankowym. Kalkulator RRSO to oszczędność czasu i pieniędzy. Czytaj dalej…

Jakich korzyści dostarcza nam dobry kalkulator RRSO?

Na początek dla przypomnienia RRSO to Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, a CKK to nic innego jak Całkowity Koszt Kredytu

Obliczanie zdolności kredytowej

Za pomocą kalkulatora RRSO możemy obliczyć sobie czy posiadamy zdolność kredytową tzn. czy możliwe jest zaciągniecie kredytu i w jakiej wysokości.

Do wyliczenia zdolności wystarczy podać nasze dochody, obciążenia stałe typu czynsz energia, gaz, samochód, ubezpieczenia itp. oraz ewentualne zobowiązania kredytowe – kredyty, pożyczki, karty kredytowe (jeśli takie posiadamy).

W ten sposób uzyskamy kwotę tzw. wolnych środków, które mogą być przeznaczone na spłatę raty kredytu. Taką symulację naszej zdolności kredytowej możemy sobie przeprowadzić w domu przez Internet.

Ważny do wyliczania zdolności kredytowej jest rodzaj kredytu. Należy jednak pamiętać,że wyliczona przez nas zdolność kredytowa jest symulacją a nie zobowiązaniem banku do udzielenia takiego kredytu.

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Łatwe porównanie ofert banków

W poszukiwaniu kredytu na rynku bankowym bardzo pomocne będą kalkulatory kredytowe. Dzięki nim możemy porównać oferty banków i oferowane przez nich kredyty pod względem kosztów.

Oprocentowanie wskazywane jako oprocentowanie kredytu jest oprocentowaniem nominalnym. Aby porównać kredyty nie skupiamy się jedynie na oprocentowaniu, ale na Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO).

Tylko ta wartość uwzględnia wszystkie koszty kredytu i daje całkowity obraz ceny kredytu. Kredyt najtańszy będzie miał najniższe RRSO. Wielkość ta pokazuje prawdziwą relację pomiędzy kosztami jakie ponosi klient, a kwotą kredytu.

RRSO to bardzo wygodny wskaźnik do porównania kredytów. Skorzystaj z kalkulatora RRSO, który porównuje kredyt w wielu bankach i ustawi ranking banków, gdzie kredyt o żądanych parametrach uzyska się najtaniej.

RRSO to wskaźnik procentowy. Wprowadzając do kalkulatora oprocentowanie nominalne (podawane w tabelach oprocentowania i prowizji) oraz koszty prowizji, zabezpieczeń i ubezpieczeń program kalkulator kredytowy wyliczy RRSO oraz otrzymamy wyliczoną kwotę, którą określamy jako Całkowity Koszt Kredytu (CKK).

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *