Kalkulator lokat bankowych

Kalkulator lokat. Lokaty bankowe są jednym z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych służącymi do gromadzenia nadwyżek finansowych. Lokata jest produktem bankowym o mało skomplikowanej konstrukcji, stąd powszechna znajomość właśnie tego produktu wśród klientów banku czy posiadaczy kont. By ułatwić decyzję przedstawiamy kalkulator lokat. Warto prześledzić wyniki i wybrać ofertę, która będzie najlepiej dopasowana do nas.

Rentowność lokat bankowych

Klika słów wstępu zanim przejdziemy do krótkiej instrukcji obsługi czyli odpowiemy sobie na pytanie jak działa kalkulator lokat.

Bardzo często jest tak, że lokaty mocno rozczarowują klientów, z powodu spadających stóp procentowych banki znacznie obniżyły oprocentowanie lokat terminowych. Sporadycznie można na rynku spotkać się z ofertą 4% — 5%, ale czy to oznacza że spadła również rentowność tych lokat?

Otóż niekoniecznie bowiem poziom inflacji wynosi obecnie 1%, a co za tym idzie lokata, która jest oprocentowana powyżej poziomu inflacji gwarantuje nam zachowanie wartości naszego pieniądza czyli ochronę wartości nabywczej pieniądza, jak również realne zyski z lokat mogą być nawet wyższe.

Kalkulator lokat

Już wcześniej zadaliśmy sobie pytanie jak działa kalkulator lokat. Pora na nie odpowiedzieć. Otóż obsługa kalkulatora jest bardzo prosta. Na początek wpisujemy kwotę jaką chcemy zainwestować. Następnym punktem jest oprocentowanie.

Skąd mamy wiedzieć jakie jest aktualne najlepsze na rynku oprocentowanie? Otóż po prawej stronie przygotowany jest mały ranking lokat. Tu też mamy podpowiedź na jakie oprocentowanie możemy liczyć.

Okres lokaty oznacza czas, na który chcemy powierzyć pieniądze bankowi. Na końcu wpisujemy jaką chcemy kapitalizację, czyli jak często chcemy by odsetki dopisywały nam się do konta. Co miesiąc, rok, dzień. Tutaj znajdziecie więcej na temat pojęcia kapitalizacji odsetek.

Po obliczeniu najbardziej interesuje nas rubryka Ile zarobisz na lokacie – wyniki. Tutaj mamy podane ile zarobimy na odsetkach, jaką wielkość podatku zapłacimy (pamiętaj że obowiązuje podatek od zysków kapitałowych tak zwany podatek Belki). Na końcu znajduje się suma czyli Kapitalizacja na zakończenie lokaty.

Pod wynikami prezentujemy porównanie lokat czyli nasze sugestie na temat obecnie najlepszych ofert lokat na rynku bankowym w Polsce.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *